KONST / Ramar / Tavelram 6035863

nr 603 5863

Tavelram

förgylld, nyrokoko, 56x76 (skador)

Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

måndag 5 oktober 2009
kl 18:53:39

5/10 18:44:35 1      Vinnande bud

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.